Ksiżąki

endometrioza leczenie to endoendo.pl

Książki

Poniżej umieszczamy książki, które są dostępne na rynku  i poruszają tematykę endometriozy.
Ze wględu na ubogą ofertę pozycji w języku polskim, poniżej umieściliśmy również propozycję literatury w języku angielskim.

Tytuł: Endometrioza - opracowanie zbiorowe.

Wydawnictwo: Folium , 1997
ISBN:83-86239-31-X
Liczba stron:194
Wymiary:170 x 240 mm

Fragment tekstu:

"Endometrioza nie istnieje; wszystkie kobiety mają endometriozę"-tak o tej chorobie napisał w 1994 r. holenderski lekarz, uczony -Jonannes Evers. Z pewnością miał rację, ponieważ schorzenie to zajmuje szczególne miejsce wśród dolegliwości narządu płciowego kobiety. Szacuje się, że od 20% do 50% niepłodnych kobiet cierpi właśnie na endometriozę. Niestety, dla współczesnej medycyny jest to wciąż choroba w znacznym stopniu enigmatyczna, zarówno z uwagi na etiologię, jak i problemy kliniczne oraz terapeutyczne. Chociaż nie posiadamy precyzyjnych narzędzi do walki z endometriozą, tym niemniej w ostatnich latach poczyniono w tej materii istotne postępy. Wskazać należy przede wszystkim na zabiegi laparoskopowe i leki hormonalne z analogami GnRH na czele. W odrażeniu od wielu innych stanów chorobowych, leczenie endometriozy kieruje się bardziej na usunięcie objawów (niepłodność, ból), aniżeli na likwidowanie wszystkich, nawet najmniejszych implantów."

efekty uboczne zoladex endometrioza

Niżej zaprezentowaną książkę poleciła nam jedna z użytkowniczek naszego portalu. Owa książka w zwięzłej i przystępnej formie wprowadza czytlnika w sferę medycyny psychosomatycznej. Przedstawia czynniki osobowościowe i emocjonalne leżące u podstaw wielu chorób. Książka nie jest stricte skierowana do osób cierpiących na endometriozę - ale w sposób holistyczny traktuje człowieka i etiologię zaburzeń.

Książka ta przeznaczona jest dla osób, które chcą nauczyć się rozumieć siebie samych, umieć poradzić sobie ze stresem i negatywnymi emocjami, rozwijać swoją osobowość i, poprzez osiągnięcie harmonii psychicznej, odczuwać szczęście oraz czerpać z życia w każdym momencie.

Tytuł książki: "Przezwyciężyć Chorobę"
Autor: Mariusz Wirga, wydawnictwo "KOS"

Nam udało się książkę zakupić za 18,90 zł w jednej z księgarni we Wrocławiu.

Okładka:
skutki uboczne hormonów

 

efekty uboczne zoladex endometrioza